Kurz stredajšej zdravotnej jogy v CIR Modrý Vrch

Detail udalosti

Kurz sa zameriava  na komplexné využitie terapeutického aspektu jednotlivých prvkov  jogy pre prinavrátenie zdravia a harmónie  tela a mysle.

Stredajší kurz je už plne obsadený.  Stáva sa však, že sa na jednotlivých lekciách uvoľní miesto. Na základe osobnej dohody - a v prípade, že sa na jednotlivých lekciách v rámci ktoréhokoľvek z kurzov uvoľní miesto - je možné navštíviť i lekcie formou otvorených hodín! V prípade záujmu o otvorenú hodinu v CIR Modrý Vrch ma prosím kontaktujte telefonicky alebo e-mailom!

Každý týždeň sa naučíme inú cvičebnú zostavu so zameraním na zdravie tela a mysle, na silu a ohybnosť, uvoľnenie napätia a vitalitu. Zameriame sa i na tajomstvo zdravého dychu. Naučíme sa zdravému vzťahu k telu a mysli. Budeme relaxovať a odbúravať stres. Naučíme sa prijímať samých seba.

Počas jednotlivých hodín sa zameriame na rôzne najrozšírenejšie choroby a zdravotné problémy a predstavíme si jednotlivé techniky, ktoré nám joga ponúka ako riešenie (očistné techniky, dietológia, cvičenia (asany), dychové cvičenia (pranayama), relaxačná a meditačná prax, ale i mantra jóga  a alternatívne terapie ako naturopatia, akupresúra, pránické liečenie, bylinky z našich končín atď...).

Jógová terapia kladie dôraz na maximálne prispôsobenie jógovej praxe konkrétnej skupine a jednotlivcom a na zdravý funkčný pohyb ako bránu k prečisteniu tela a mysle.