Gravid joga využíva jemné a šetrné pohyby, dýchacie techniky a meditáciu, ktoré pomáhajú udržať energiu ženy v rovnováhe, pretože práve tá je kľúčom k zdravému telu a vyrovnanej mysli. Tehotenská joga prehlbuje vnútornú komunikáciu medzi mamičkou a dieťatkom a vedie ženu k intenzívnejšiemu prežívaniu tohto jedinečného spojenia.
Na lekciách budeme cvičiť a učiť sa správne dýchať, ladiť sa na svoje telo a rastúce telíčko miminka v nás, rozprávať sa, radiť sa (šatkovanie, aromaterapia, fenomén materstva….)

KEDY: 14. 1. – 11. 3. 2019, vždy v pondelok 16:30 – 17:30

KDE: GAIA centrum, A. Kmeťa 1, ŽILINA

CENA: celý kurz (9 lekcií) 47 eur, v prípade príležitostnej návštevy lekcie cena 5,50 eur

Kurz rannej jogy v GAIA – centre holistického poradenstva pre zdravie a pohyb
 
Kurz bude prebiehať ako vždy vo štvrtok 7:30-8:30 a to od 14.1. do 28.2. 2019 v GAIA centre, A. Kmeťa 1, Žilina
 
Cena 37 eur za celý kurz, v prípade voľných miest možnosť navštevovať len jednotlivé lekcie (á 5,50 eur)
 
Pre zodpovedanie otázok, potvrdenie účasti a registráciu (pre záväznú registráciu je nutné uhradiť registračný poplatok) ma prosím bez váhania kontaktujte!
 
Kurz je určený pre začiatočníkov i pokročilých!
 
Na lekciách sa venujeme nie len práci s telom, ale i práci s nepokojnou mysľou!
 
Všetkých srdečne vítam!

Milí priatelia a priaznivci mystickej Bytosti, ktorá sa skrýva za myšlienkou ČaroZeme:)! Ak ste už pomaly začali uvažovať o tom, komu tento rok venujete 2% z dane, zaraďte i ČaroZem medzi možných obdarovaných! Podarilo sa nám po prvý krát (keďže sme „mladé“ a skúsenosti ešte len zbierajúce združenie) obstáť v byrokratickom maratóne a zaradiť ČaroZem do zoznamu žiadateľov o 2% z dane. Ak sa rozhodnete ČaroZem obdarovať, obdaruje Vás v blízkej budúcnosti miestom v lone prírody, kde nájde každý svoj kúsok pokoja…

 

Milí priatelia,

jedna stará duša sa rozhodla použiť ma ako prostredníka pre príchod na tento svet. Jedna stará duša sa rozhodla byť mi učiteľkou a zmeniť mi život navždy…Momentálne sa na seba ladíme a učíme sa spolu žiť. Ten čas, ktorý na to potrebujeme, preto zostáva len náš. Malý človiečik s veľkou dušou ma však každý deň inšpiruje k novým a novým plánom a výzvam:) Teším sa na ďalšie spoločné stretávanie a ďakujem za chvíľku trpezlivosti a priestoru! Aby som však  aspoň trochu sprostredkovala naše prvé stretnutie s Bytôstkou Zairou, už čoskoro tu nájdete príbeh jedinečného zrodenia:) S láskou, PSPP

Pred začiatkom leta sme sa spoločne vybrali na púť do sveta energetického systému nášho tela. Prešli sme prvé tri energetické centrá (čakry). Srdečne Vás pozývam na sériu troch ďalších  samostatných krátkych seminárov alebo workshopov, na ktorých budeme postupne prechádzať ďalšie štyri energetické centrá (čakry) nášho tela.
 
Anahata alebo strážca emocionálnych vnemov, Vishudhi – čakra komunikácie a inšpirácie alebo centrum voľby a následku,  Ajna alebo tretie oko a interakcia mysle a duše, Sahasrara – čakra duchoného vhľadu alebo vedomé spojenie s božským.
Na každom seminári si povieme základné fakty o fungovaní tej ktorej čakry, budeme cvičiť asany, ktoré danú čakru stimulujú a harmonizujú, budeme sa venovať i dychu a mudrám a záver bude patriť meditácii na dané energetické centrum.
Semináre alebo workshopy sa budú konať v priestoroch o.z. Čarozem, Horný Val 37,(na druhom poschodí nad Dobrou čajovňou) v ​Žiline v nasledujúcich termínoch a s nasledujúcou tématikou:
štvrtok 21. septembra 2017 o 17:30 – 19:30 

„Anahata alebo strážca emocionálnych vnemov“

– cez energiu 4. čakry prijímame svoje osobné emočné problémy ako súčasť vesmírneho plánu, ktorého zámerom je náš osobný rast…Element vzduchu

cena 12 eur

utorok 10.​ októbra 2017 17:30 – 19:30 

„Vishudhi – čakra komunikácie a inšpirácie alebo centrum voľby a následku“

– centrum voľby a následku – duchovnej karmy,  rezonuje s emočnými a mentálnymi zápasmi počas ktorých spoznávame povahu schopnosti voľby…Element vzduchu
cena 12 eur
štvrtok 19. októbra 2017 17:30 – 20:00 

„Ajna alebo tretie oko a interakcia mysle a duše“ 

„Sahasrara – čakra duchoného vhľadu alebo vedomé spojenie s božským“

– na tomto seminári prejdeme dve posledné čakry, ktoré zodpovedajú nehmotnému elementu éteru a teda  zachádzajú do sveta duchovného, intuitívneho, meditačného…
cena 13 eur
Jednotlivé semináre je možné absolvovať  samostatne alebo všetky postupne. V prípade absolvovania všetkých cena za všetky 34 eur.
Počet miest je limitovaný a preto neváhajte a dajte mi o svojom záujme vedieť čo najskôr!
 
​Ranná joga v Budatínskej záhrade v septembri z dôvodu chladných rán už bývať nebude!
Podvečerná joga v Budatínskej záhrade vždy od 17:00 – 18:30 v dňoch: štvrtok 14. 9., v utorok 19. 9. a vo štvrtok 28. 9. 2017 
 
Ak máte chuť prísť na lekciu do parku, prosím potvrďte formou sms správy večer pred lekciou alebo v deň lekcie minimálne 3 hodiny pred lekciou.
Budeme samozrejme cvičiť len v prípade priaznivého počasia.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa jogy sa naša Dobrá čajovňa zapojila do projektu v spolupráci s Indickým veľvyslanectvom SR. Dňa 21.6.2017 o 17.00 hod. si tu môžete vypočuť moju prednášku  „Joga – Cesta k sebe“ o pôvode jogy, jej histórii a filozofii alebo skutočnom obsahu toho, čo pojem joga znamená.
Po prednáške o 18.30 hod.sa zapojíme do celoslovenského OM Chantingu, vyskúšame si túto prastarú liečivú techniku.
Rezervácie prosím na tel.čísle: 0903 516 020

Poďme si v súkromí a tichu borovicovo – olivového hája odpočinúť, predĺžiť leto a urobiť niečo pre seba!

Jógovanie v Šibeniku, Chorvátsko

2. – 9. september 2017

Meditácia na pláži pri východe slnka

Zdravotná joga každé ráno i večer. Pri cvičení sa budeme postupne zameriavať na jednotlivé funkčné vnútorné orgány v tele, budeme pracovať s chrbticou a dychom, naučíme sa relaxovať a vnímať svoje telo

Masáže a reflexná terapia pre boľavé kĺby a akékoľvek neduhy

Osobné konzultácie a vedenie

Kde:

Camp Solaris (Šibenik), Chorvátsko

Kedy:

2. – 9. septembra 2017

Cena: 320 eur (bez dopravy, možnosti dopravy viz nižšie)

Cena zahŕňa:

– 7x ubytovanie v luxusných  mobilných  domoch  4 **** pre 4  osoby (dve izby so 1x resp. 2x sociálnym zariadením)  s kompletne vybavenou kuchynkou, jedálenským kútom a krytou terasou

http://www.campingsolaris.com/mobilne-kucice/

-ranné a večerné cvičenia a meditácie

-možnosť wifi pripojenia

-pobytová taxa

– cestovné poistenie

-dieťa do 12 rokov na prístelke zdarma!

V cene nie je zahrnuté:

-obojsmerná autobusová doprava (len v prípade záujmu) zo ZA 103,50 eur, z TN 100 eur, z BA 94 eur (v prípade autobusovej dopravy odchod 1. septembra v podvečerných hodinách a príchod 10. septembra ráno)

-Masáže a reflexná terapia

-Osobné konzultácie

-strava – možnosť za príplatok 80 eur doobjednať večere v reštaurácii Grill

Ceny za deti:

-dieťa do 12 rokov na prístelke má ubytovanie zdarma

-dieťa na základnom lôžku do 12 r. platí ako dospelá osoba

-dieťa nad 12 rokov platí plnú sumu za ubytovanie

V ponuke aj:

-obmedzená možnosť ubytovania i v apartmánoch a v hotely v priestoroch resortu (pre špecifikáciu a ceny prosím kontaktujte CK Osttour)

Lokalizáciu a rozmiestnenie resortu si môžete pozrieť TU!

Foto z minuloročných pobytov si môžete pozrieť TU!

Počet miest je obmedzený!

Registrácia je platná po uhradení registračného poplatku vo výške 127 eur!

Pre bližšie informácie o koncepcii cvičenia  ma bez váhania kontaktujte!

Pre registráciu a organizačné informácie kontaktujte priamo CK Osttour: osttour@osttour.sk, tel.č: 0903822122, +421415626320, +421415001809

Všetci ste srdečne vítaní!

Prijmite pozvanie na INDICKÚ PÚŤ alebo Púť k sebe…

 

Už po piaty krát ….

 

Nízko-rozpočtová púť krajinou ducha, plná prekvapujúcich zážitkov a spoznaní o sebe samom. V skromnom štýle  jednoduchosti ashramov a ubytovní v polohách vysokohorských, cez pravidelné cvičenie, prácu s dychom, meditácie, satsangy a zaujímavé podujatia budeme putovať k svojmu stredu a tým sa otvárať kráse Matky Zeme .
Zažime spolu skutočnú Indiu a poďme cez púť posvätnou krajinou putovať samy k sebe!

Dĺžka pobytu: 17 až 21 dní – október 2017
Plán trasy: Pobyt na Univerzite DSVV ( miesto jogy, kultúry a spirituality) v Haridware, Himaláje –  Gangotri a Gomoukh-prameň posvätnej Gangy,  Dharamsala/McLeod Ganj
Cena: 1650 eur (v cene je letenka, ubytovanie a transporty po Indii, pobyt so stravou a programom na Univerzite, poplatok sprievodcovi)

Video prezentácia, ktorá vznikla ako kompilácia fotiek a informácií z pobytov v Indii v rokoch 2011-2014

 Video prezentácia z Púte 2013 s česko-slovenským osadenstvom

Videozáznam z  Indickej púte 2014.

Autorkou všetkých troch „diel“ je  Maťka Očková, ktorá sa zúčastnila prvých dvoch pútí.

Fotky z Pútí 2013, 2014, 2015 a 2016 si môžete pozrieť v Galérii.

Video prezentácia z Púte 2016 v podaní Renátky Lazarovej.

V poradí už piata púť po posvätných miestach Indie sa opäť uskutoční v októbri. Opäť sa zameriame na Himaláje a púť k prameni rieky riek Gangy. Toto miesto je jedným zo štyroch cieľov Char Dham yatry, indickej púti oddanosti , ktorá symbolizuje duchovnú púť do vnútra seba. Údolia majestátnych Himalájí hrdo uchovávajú tisícky rokov staré legendy a históriu týchto posvätných chrámov, ktoré každoročne privítajú tisícky pútnikov.

V závere pobytu navštívime i Malý Tibet Indie – Dharamsalu a McLeod Ganj, miesto, kde prebýva tibetská exilová vláda na čele s Dalailamou.

Našu púť začneme prvé dni októbra pobytom na univerzite DSVV ( www.dsvv.org ) v Haridware. Pri tejto výnimočnej príležitosti budeme mať možnosť zúčastniť sa Yagya rituálu (ohňový rituál), zacvičiť si jogu s indickými učiteľmi, stretnúť sa so zaujímavými ľuďmi, zažiť to najlepšie z indickej kultúry a omnoho viac!

Z Haridwaru vyrazíme smer Rišikeš, nazývaný tiež Mekkou jogy a odtiaľ už smerom Himaláje! Presúvať sa budeme jeepom, alebo minibusom, miestnymi dopravnými prostriedkami i peši. Navštívime Gangotri. Z Gangotri sa vyberieme na Gomukh, miesto, kde spod ľadovca pramení posvätná rieka riek Ganga.

Počas pobytu v Himalájach sa budeme pohybovať vo vysokých nadmorských výškach. Náš rekord bude pri prameni Gangy – okolo 4000 mnm (rôzne zdroje uvádzajú rôzne čísla). Najdlhší trek bude smer Gomoukh – celodenný výšlap, pri ktorom sú v niektorých prípadoch k dispozícii kone a nosiči. Ak sa niekto na tento výstup nebude cítiť, môže sa oddávať tichu a pokoji Gangotri a môže posedieť s miestnymi svätcami:) Všetky ostatné miesta sú hravo zvládnuteľné kýmkoľvek.

Počas púte sa budeme venovať sadhane – duchovnej praxi, budeme meditovať, cvičiť, čítať a rozprávať sa, vnímať indickú kultúru a hĺbku hinduizmu. Tak ako na prvých štyroch púťach, i tentokrát budeme zažívať Indiu skutočnú, nie tú turistickú v pozlátku klimatizovaného autobusu a hotela.

Dĺžka pobytu:

17 dní až tri týždne (podľa letenky)

Predpokladaný odlet:

Prvé októbrové dni 2017 (prípadne posledné septembrové, podľa letenky).

Počet pútnikov v skupine:

5-10 ľudí, aby sme sa pomestili do jedného minibusu alebo väčšieho jeepu.

Cena:

1650 eur, v cene je letenka, doprava a ubytovanie, poplatok festivalu a pobyt  so stravou na univerzite DSVV, poplatok sprievodcovi (púť je nízko-rozpočtová, preto treba počítať so základnými podmienkami bez luxusu)

Strava:

Počas festivalu budeme mať stravu zabezpečenú, neskôr budeme riešiť stravu spoločne alebo každý ako bude cítiť

Letenka:

Budeme riešiť skupinovú letenku pre všetkých so zvýhodnenou cenou

Víza:

Teraz je možnosť žiadať o e-víza (ak pobyt v Indii nepresiahne 30 dní), nie je teda potrebné o víza žiadať osobne v Bratislave! V procese ich vybavovania budem asistovať!

Očkovanie:

Ak sa spýtaš odborníka, odporučí ti ich xy len kvôli zárobku, v skutočnosti stačí hepatitída A a B, a brušný týfus, pre istotu si môžete zobrať aj antimalariká, ale malária sa na severe neobjavuje. Preočkovaný tetanus je tiež potrebné mať.
Všetci ste srdečne vítaní!

Pre bližšie informácie a odpovede na akékoľvek otázky ma prosím bez váhania kontaktujte!

 

 

 

Tu sa dozviete viac!

Spoj sa so svojim vnútrom prostredníctvom sily prírodných živlov a prastarých techník jógovej terapie!

 

  19. november – 2. december 2017

 

Predstavujete si ideálnu dovolenku na panenskej divokej pláži s rannou hodinou jogy, poobednou relaxáciou pod kokosovými palmami a s podvečerným kúpeľom v rozohriatom karibskom mori, počas ktorého sa môžete nadchýňať pohľadom na slnko zapadajúce za majestátnu sopku? Ak je Vašou odpoveďou áno, potom je naša ponuka práve pre Vás!  Richmond Vale Hiking and Nature Centre (RVHNC) na magickom ostrove Svätého Vincenta pre Vás pripravil dovolenku, na ktorej zregenerujete svoje telesné, duševné i duchovné sily, naučíte sa ako pracovať so svojim telom a mysľou a ako využívať silu prírody k nastoleniu rovnováhy mysle, tela a duše.

 

Pre priblíženie polohy ostrova nahliadnite do mapy TU!

Video predstavujúce krásy magického ostrova Svätý Vincent si môžete pozrieť TU!

Okrem pravidelných hodín jogy (ktoré zameriame predovšetkým na terapeutické účinky tejto prastarej metódy), budeme pracovať i s piatimy hlavnými prírodnými elementami a prostredníctvom nich si osvojíme  triky naturopatie, ktoré nám pomôžu k prepájaniu sa so svojim vnútrom, k obnoveniu síl, k prebudeniu nášho skrytého potenciálu. Počas pobytu sa naučíme ako cvičením ásan, praxou vedomého dýchania, relaxačnými technikami, meditáci

ou a silou prírody môžeme liečiť rôzne zdravotné (fyzické či psychické) problémy a nezrovnalosti.

 

 

Fotogalériu z posledného zážitkového pobytu si môžete pozrieť vo fotogalérii v sekcii St. Vincent workshop!

 

 

Richmond Vale Turistické a Prírodné Centrum (Richmond Vale Hiking and Nature Centre ) je situované na pobreží krásnej Richmond Vale pláže, divokej pláže Svätého Vincenta a Grenadín, na mieste ďaleko od ruchu civilizácie, na mieste kde končia všetky cesty, na mieste, ktoré je ako stvorené na únik pred ruchom civilizácie. Naše centrum leží 5min. chôdze od pláže a na úpätí sopky “La Soufriere”. Na sever od centra tečie rieka Wallibou a v okolí sa nachádzajú tri vodopády a horúci prameň. V našom centre ponúkame jednoduché, ale pohodlné a príjemné ubytovanie.

Údolie Richmond sa nachádza na severozápade ostrova (severný Leeward), hodinu a pol jazdy autom od hlavného mesta Kingstown. V údolí Richmondu trvalo žije len málo ľudí, skôr tu je možné stretnúť farmárov z malých banánových, ananásových a iných rodinných fariem.
Richmond Vale je rozdelený na prírodné, turistické centrum a na akadémiu (Richmond Vale Academykde sú školení dobrovoľníci pre prácu na rozvojových projektoch na Svätom Vincente a v Strednej a Latinskej Amerike. Je to vzdelávacia inštitúcia so zámerom školiť a vzdelávať aktivistov zo všetkých kútov sveta, ktorí sa vydajú na boj proti globálnemu otepľovaniu a chudobe tam, kde je to najpotrebnejšie! Svojim pobytom tak podporíte tento dobrovoľnícky program! Všetci hostia sú vítaní zúčastniť sa akcií a programov našich dobrovoľníkov! Počas nášho zážitkového pobytu budeme mať jedinečnú šancu stretnúť ľudí z celého sveta s rôznych kultúrnych reálií, budeme mať možnosť zoznamovať sa s novými konceptami a pohľadmi na svet, naučíme sa veľa o trvalej udržateľnosti a ekologickom fungovaní a omnoho viac! Samozrejme každý toľko, koľko sa mu páči a koľko má chuť. čas môže byť využitý i inak – napríklad ležaním na pláži:)

Video prezentácie z menších i väčších projektov RVA si môžete pozrieť na youtube kanály!

Video-prehliadku Richmond Vale Academy a okolia si môžete pozrieť TU!

Do údolia Richmond ľudia prichádzajú relaxovať, naberať nové sily a oddýchnuť si od každodenej rutiny. Príďte aj vy a zažite odvrátenú panenskú tvár Karibiku v kombinácii so zážitkovým seminárom jógovej terapie a naturopatie lektorky Petry Sary Pavitry Pavlacovej.

 

Lektor: Petra Sara Pavitra Pavlacová

Pôvodom Slovenka, Petra Sara Pavitra Pavlacova sa venuje joge už niekoľko rokov. Po skončení postgraduálneho štúdia v odbore Ľudské vedomie a jógová a alternatívna terapia na Dev Sanskriti Viswadyalaya Universite v Indii vedie semináre, workshopy a osobné konzulácie na poli jógovej terapie, naturopatie, akupresúry a iných alternatívnych terapií. V minulosti pracovala na rôznych projektoch v rozvojových krajinách a v rokoch 2005-2006 stála pri zrode projektu Richmond Vale Academy, kde žila a pracovala do roku 2008.
Jej výuka jogy je založená na kombinácii radža jógy, bhakti jógy, karma jógy, mantra jógy, tantra jógy a hatha jógy so špecifickým zameraním sa na terapeutické aspekty jednotlivých prvkov (ásan, pranayam, shatkarmas, meditačných a relaxačných techník, dietologie a práce s energetickým systémom človeka). Práca so živlami a intenzívny pobyt v tesnom spojení s Matkou Zemou, tanec, hudba, spev, zdieľaný dialóg…..to všetko sú metódy, ktoré používa k prinavráteniu do stavu rovnováhy a vnútorného pokoja.
Nenáročná jógová prax, ale i komunikácia s prírodou a pobyt v jej bezprostrednej blízkosti, návrat ku koreňom a splynutie so Všehomírom, to všetko nás čaká na prelome mája a júna na Svätom Vincente! A hlavne veľa voľného času, pohody, slnka a omnoho viac!
Počas voľných dní Vám ponúkame servis nášho skúseného horského vodcu Franklyna, s ktorým môžete vystúpiť na sopku alebo sa vybrať k vodopádom a či na trek do tropickej džungle (nie je súčasťou balíka kurzu). Aj takto môže vyzerať výlet na sopku La Soufrier:) Alebo môžete využiť novú ponuku RVHC a to potápanie! Dokonca je tu možnosť vydať sa na podmorský výlet s pohľadmi, ktoré naozaj stoja za to!

Video o skúsenostiach čerstvých potápačov na RVA si môžete pozrieť TU!

Pre viac info o Richmond Vale Nature and Hiking Centre – Klikni Sem

Cena na osobu

2250 EUR 

Pre záväznú registráciu je potrebné uhradiť depozit vo výške ceny letenky – 1200 eur a plnú sumu najneskôr 60 dní pre odletom na pobyt (z dôvodu nákupu leteniek). Pred nákupom letenky je (teda 60 dní pred odletom) storno poplatok 30% zo zálohy. Po nákupe letenky sa storno podmienky rovnajú stornu už zakúpenej letenky.

V Cene Je Zahrnuté:

°Letecká doprava na a zo Svätého  Vincentu a Grenadín

°Ubytovanie (14 nocí na Richmond Vale Hiking and Nature Centre) Pre viac info – Klikni Sem

°Plná penzia (vegetariánske alebo konvenčné raňajky, obedy a večere v každý deň programu – strava je prevažne v bio-kvalite z miestnych zdrojov pestovaná priamo v záhradách Richmond Vale Academy; v rámci plnej penzie máme prístup do záhrad a tropických ovocných sadov:)

°Rozšírený program Petry Sary Pavitri – jogová terapia vrátane jogy denne (jógovej terapie), naturopatie a asistenčných služieb typu „delegát“ (sprevádzanie, preklady, asistencia pri všetkých aktivitách…)

°Spoločenské programy, přednášky, dokumentárne večery a prezentácie Richmond Vale Academy

°Čaj, káva, ovocie v biokvalite zo záhrad RVA

°Jeden večerný rituál

°Jedna voľná lekcia práce s koňmi vedená expertkou – riaditeľkou RVA Stinou Herberg

 

V Cene Nie Je Zahrnutá:

°Doprava z letiska na RVHNC

°Vreckové a iné osobné výdaje vrátane suvenírov, masáží (v našom centre k dispozícií)

°Výlety a exkurzie

°Zdravotné a cestovné poistenie

Páry môžu uplatniť zľavu na lektorskom poplatku vo výške 10%!!!!

 

Zlatka A Jej Skúsenosti

Až teraz keď som už doma tak mi vlastne dochádza kde som to bola 🙂 bolo to neuveriteľné, skvelé… som plná dojmov a zážitkov, ďakujem Ti Sára, že som prostredníctvom Teba mohla spoznať niečo o čom sa mi donedávna ani nesnívalo… výstup na sopku, kde som skoro dušu vyplula 🙂 ale stálo to za to, veď kto sa len tak môže poprechádzať po okraji krátera a nechať sa pohládzať živlom vetra, to že ma skoro odfúklo malo tiež svoje čaro 🙂 výlet k vodopádom a nechať na seba padať vodu, do toho zasvieti slnko a zrazu sa kúpem vo vodopáde spolu s dúhou – nádhera, ale najviac na mňa zapôsobili cvičenia a meditácie na pláži pri západe slnka, obrazy a farby naskakovali skoro samé, vizualizáciu som použila minimálne a potom sa odovzdane položiť na more a nechať sa kolísať na vlnách…..a kopec ďalších vecí a zážitkov, ktoré vstrebávam postupne….srdečne Ti ďakujem ešte raz a želám krásne dni 🙂 s láskou Zlatka

Ľudia známy mi hovoria, že čo som sa vrátila pôsobím pokojne a vyrovnane, že vyzerám dobre a ja sama sa cítim neuveriteľne žensky práca so živlami padla na úrodnú pôdu, keď rozprávam o ostrove St. Vincent, tak som sa pristihla, že som mu dala prívlastok zelená perla Karibiku a mne to sedí, je to zelený a šťavnatý ostrov, divoké mangá chutia božsky a najlepšie na tom je, že som dokázala úplne vypnúť, vôbec nič som neriešila a žila som tam prítomným okamihom a práve preto sa teraz cítim tak skvele 🙂 pevne verím, že mi tento stav vydrží čo najdlšie…..

Belka A Jej Skúsenosti

Zdieľanie zo srdca úprimné…

17.- teho januára 2013 sa mi dostal k dispozícii meil s ponukou zážitkového pobytu na ostrove St. Vincent……

Velakrát som mala možnosť riešiť dovolenkový pobyt a velakrát som ho nedoriešila….výsledok: 10 rokov som okrem predlženého víkendu – Wellnes pobytu v Piešťanoch a párdňovej návštevy mojej rodiny v srdci Slovenska na Liptove : nikde nebola.
Úvod, jadro aj záver som prečítala so zatajeným dychom………podpísaná na konci textu , lektor: Petra Sara Pavlacová. Garant pilotného projektu, vtedy pre mňa neznáma bytosť….

A stalo sa: za pár minút som bola rozhodnutá….neriešila som dialku, neriešila som finančné prostriedky, neriešila som ani to, kde to presne je….objal „ ma obsah ….až potom som si otvorila tú nádheru – ostrov v reálnych farbách a stránku Richmond Vale centra….otom stretnutie s kamarátkou Zlatkou, ktorá tiež zdieľala nadšenie so mnou a pri káve v jeden velmi zasnežený večer sme sa dohodli že do toho ideme…že TAM ideme…

A potom už len zrazu pár dní pred odletom neskutočný pocit, že to asi ani nie je pravda, že sa to blíži….jedno viem isto, odchádzala som od blízkych s pocitom vysporiadania a lásky, s pocitom , že všetko bude tak ako má byť a že táto cesta má pre mňa velmi velký význam….cítila som to v hlbke svojho srdca.

Potrebovala som novú energiu, nové potvrdenie vlastnej bytosti, nájdenie vnútorného zdravého dieťaťa v sebe-radosť zo života , vitalitu, zmenu životosprávy – nie unaveného, nie chorľavého , nie smutného človiečika, ktorý tak často vykúkal a tešil sa z hojnosti podmienok jeho rastu“…Proste očakávala som z á z r a k …A stalo sa. Skoro ako „ a bolo svetlo“

Svetlo v mojej duši, reset v mojej hlave a obrovský cit a naplnenie v mojom srdci…otvorenie sa Vesmíru, Zemi, láske…ľuďom .
Nechcem rozprávať o programe, ktorý bol úžasný a naplňal nás nezabudnutelnými zážitkami, nie o cvičení , ktoré bolo profesionálne, nie o strave , ktorá bola vegetariánska a famozna, nie o ubytovaní, ktoré bolo jednoduché, ale životný priestor bol velký.

Chcem sa zmieniť o prírode – vzdať jej hold, O  ľuďoch, dobrovolníkoch, domorodcoch a našincoch“ ktorým taktiež zo srdca ďakujem za tú veľkú ľudskosť a človečenstvo. O trpezlivosti, prispôsobení, pochopení a tolerancii. Keď 11 ľudí zdieľa spoločne rôzne situácie, dramatické, vtipné, radostné, alebo aj nevyhovujúce- je to vždy a stále o pokore – jednoduchej a ludskej trpezlivosti, nadhľade, humore i  spolupatričnosti. Títo ľudia boli všetci malým zázrakom v jednom nádhernom bytostne čarovnom prostredí…aj keď každý z nás žije iný život, má svoje priority, svoje názory a svoje ľudské slabosti aj starosti prežili sme spoločne skutočne silné chvíle…chvíle , ktoré každého z nás ovplyvnia na celý život – chcem tomu veriť…lebo aj ked sme riešili svoje ľudské pochybnosti o tom čo ako má byť a čo ako nie, vždy sme nakoniec pochopili cez rôzne skúšky, či odmeny- že VŠETKO JE PRESNE TAK AKO MÁ BYŤ.

A to, že sme sa vyskladali práve títo 11 úžasní ľudia , ktorí spoločne vydržali dva týždne bez konfliktov a problémov , skúšaní rôznymi životnými situáciami je malý zázrak.

Ďakujem všetkým, ktorí nás na našej „ceste“ sprevádzali..

Sári, Tebe za Tvoje otvorené srdce a ľudskosť, výuku , a zdieľania s hlbkou a čistotou úmyslu, za projekt, ktorý pohladil naše duše, za zviditelnenie a možnosť existovať ten čas v Richmond Vale centre s jeho úžasnými ľuďmi, ktorí nás neskutočne krásne prijali na chvílu do svojho života – a Vám všetkým/odpustte ale nebudem písať mená, lebo poradie vymenovania je vždy nespravodlivé, lebo Vás mám každého v srdci rovnako/ za to , že ste a boli ste to práve Vy, s ktorými som svoj sen mohla snívať….

S láskou Viera, alebo aj Bella.

Pre registráciu použite nasledovný formulár, ktorý nájdete TU!

 

Pre bližšie informácie a odpovede na akékoľvek otázky ma prosím bez váhania kontaktujte.

 

www.richmondvalehiking.com
www.richmondvale.org
https://www.facebook.com/Richmond.Vale.Hiking.Center?ref=ts&fref=ts
www.pavitrayogatherapy.com