október, 2017

01okt0:0026(okt 26)0:00INDICKÁ PÚŤ - október 2017

Podrobnosti o udalosti

Prijmite pozvanie na INDICKÚ PÚŤ alebo Púť k sebe…

 

Už po piaty krát ….

 

Nízko-rozpočtová púť krajinou ducha, plná prekvapujúcich zážitkov a spoznaní o sebe samom. V skromnom štýle  jednoduchosti ashramov a ubytovní v polohách vysokohorských, cez pravidelné cvičenie, prácu s dychom, meditácie, satsangy a zaujímavé podujatia budeme putovať k svojmu stredu a tým sa otvárať kráse Matky Zeme .
Zažime spolu skutočnú Indiu a poďme cez púť posvätnou krajinou putovať samy k sebe!

Dĺžka pobytu: 17 až 21 dní – október 2017
Plán trasy: Pobyt na Univerzite DSVV ( miesto jogy, kultúry a spirituality) v Haridware, Himaláje –  Gangotri a Gomoukh-prameň posvätnej Gangy,  Dharamsala/McLeod Ganj
Cena: 1650 eur (v cene je letenka, ubytovanie a transporty po Indii, pobyt so stravou a programom na Univerzite, poplatok sprievodcovi)

Video prezentácia, ktorá vznikla ako kompilácia fotiek a informácií z pobytov v Indii v rokoch 2011-2014

 Video prezentácia z Púte 2013 s česko-slovenským osadenstvom

Videozáznam z  Indickej púte 2014.

Autorkou všetkých troch „diel“ je  Maťka Očková, ktorá sa zúčastnila prvých dvoch pútí.

Fotky z Pútí 2013, 2014, 2015 a 2016 si môžete pozrieť v Galérii.

Video prezentácia z Púte 2016 v podaní Renátky Lazarovej.

V poradí už piata púť po posvätných miestach Indie sa opäť uskutoční v októbri. Opäť sa zameriame na Himaláje a púť k prameni rieky riek Gangy. Toto miesto je jedným zo štyroch cieľov Char Dham yatry, indickej púti oddanosti , ktorá symbolizuje duchovnú púť do vnútra seba. Údolia majestátnych Himalájí hrdo uchovávajú tisícky rokov staré legendy a históriu týchto posvätných chrámov, ktoré každoročne privítajú tisícky pútnikov.

V závere pobytu navštívime i Malý Tibet Indie – Dharamsalu a McLeod Ganj, miesto, kde prebýva tibetská exilová vláda na čele s Dalailamou.

Našu púť začneme prvé dni októbra pobytom na univerzite DSVV ( www.dsvv.org ) v Haridware. Pri tejto výnimočnej príležitosti budeme mať možnosť zúčastniť sa Yagya rituálu (ohňový rituál), zacvičiť si jogu s indickými učiteľmi, stretnúť sa so zaujímavými ľuďmi, zažiť to najlepšie z indickej kultúry a omnoho viac!

Z Haridwaru vyrazíme smer Rišikeš, nazývaný tiež Mekkou jogy a odtiaľ už smerom Himaláje! Presúvať sa budeme jeepom, alebo minibusom, miestnymi dopravnými prostriedkami i peši. Navštívime Gangotri. Z Gangotri sa vyberieme na Gomukh, miesto, kde spod ľadovca pramení posvätná rieka riek Ganga.

Počas pobytu v Himalájach sa budeme pohybovať vo vysokých nadmorských výškach. Náš rekord bude pri prameni Gangy – okolo 4000 mnm (rôzne zdroje uvádzajú rôzne čísla). Najdlhší trek bude smer Gomoukh – celodenný výšlap, pri ktorom sú v niektorých prípadoch k dispozícii kone a nosiči. Ak sa niekto na tento výstup nebude cítiť, môže sa oddávať tichu a pokoji Gangotri a môže posedieť s miestnymi svätcami:) Všetky ostatné miesta sú hravo zvládnuteľné kýmkoľvek.

Počas púte sa budeme venovať sadhane – duchovnej praxi, budeme meditovať, cvičiť, čítať a rozprávať sa, vnímať indickú kultúru a hĺbku hinduizmu. Tak ako na prvých štyroch púťach, i tentokrát budeme zažívať Indiu skutočnú, nie tú turistickú v pozlátku klimatizovaného autobusu a hotela.

Dĺžka pobytu:

17 dní až tri týždne (podľa letenky)

Predpokladaný odlet:

Prvé októbrové dni 2017 (prípadne posledné septembrové, podľa letenky).

Počet pútnikov v skupine:

5-10 ľudí, aby sme sa pomestili do jedného minibusu alebo väčšieho jeepu.

Cena:

1650 eur, v cene je letenka, doprava a ubytovanie, poplatok festivalu a pobyt  so stravou na univerzite DSVV, poplatok sprievodcovi (púť je nízko-rozpočtová, preto treba počítať so základnými podmienkami bez luxusu)

Strava:

Počas festivalu budeme mať stravu zabezpečenú, neskôr budeme riešiť stravu spoločne alebo každý ako bude cítiť

Letenka:

Budeme riešiť skupinovú letenku pre všetkých so zvýhodnenou cenou

Víza:

Teraz je možnosť žiadať o e-víza (ak pobyt v Indii nepresiahne 30 dní), nie je teda potrebné o víza žiadať osobne v Bratislave! V procese ich vybavovania budem asistovať!

Očkovanie:

Ak sa spýtaš odborníka, odporučí ti ich xy len kvôli zárobku, v skutočnosti stačí hepatitída A a B, a brušný týfus, pre istotu si môžete zobrať aj antimalariká, ale malária sa na severe neobjavuje. Preočkovaný tetanus je tiež potrebné mať.
Všetci ste srdečne vítaní!

Pre bližšie informácie a odpovede na akékoľvek otázky ma prosím bez váhania kontaktujte!

 

 

Čas

1 (Nedeľa) 0:00 - 26 (štvrtok) 0:00

Miesto

Himaláje – Gangotri a Gomoukh

Gangotri,Gomoukh

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

X

Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/html/pavitrayogatherapy.com:/home/html/pavitrayogatherapy.com:/home/clients/pavitrayogatherapy.com:/home/clients/pavitrayogatherapy.com:/usr/share/php) in /home/html/pavitrayogatherapy.com/pavitrayogatherapy.com/wp-includes/functions.php on line 2101