august, 2015

22aug9:0014:00Srdečne Vás pozývame na praktický seminár na tému Zdravie v brušnej dutine!

Podrobnosti o udalosti

Uponáhľaná doba, stres, strach, problémy vo vzťahoch a vôbec všetky problémy, ktoré obsadia našu myseľ sa skôr či neskôr prejavia bolesťou na tele. Od najjednoduchších prejavov slabosti, až po choroby rôznych funkčných orgánov – nič z toho nie je náhodou. Poďme sa teda zamerať na jednu časť tela, rozobrať ju na časti a orgány a venovať sa ich blahobytu nie len z hľadiska fyzického, ale i z toho jemno-hmotného, duchovného a či psychosomatického. Pretože v skutočnosti nič z toho, čo pociťujeme v tele nebolo najskôr v našom vedomí, v mysli.

Na seminári sa zameriame na brušnú dutinu, ktorá je najväčšou dutinou v tele človeka a na orgány v nej uložené. Naučíme sa ako si udržať, zlepšiť a prečistiť tráviaci systém a pohyb čriev, ako si pomôcť pri zápche a či zlom trávení, čo robiť pri bolestiach brucha, žlčníka, zápale obličiek a močového mechúra. Povieme si ako upraviť stravu pri rôznych zdravotných problémoch súvisiacich s týmito orgánmi, ale v neposlednej rade i o tom, čo s čím súvisí a ako zdravie v tejto časti tela ovplyvňujú negatívne emócie a myšlienky.

PROGRAM
Žalúdok. Tenké črevo. Hrubé črevo. Konečník. Psychosomatika Úprava stravy..Očistné techniky. Asany. Akujóga (akupresúrne body stimulované
Relaxácia. Pečeň. Žlčník. Psychosomatika. Úprava stravy. Očistné techniky. Asany. Akujóga (akupresúrne body stimulované prostredníctvom asánových pozícií). Pranayma. Krátka Relaxácia.
Močový mechúr. Obličky. Pohlavné orgány. Psychosomatika. Úprava stravy. Očistné techniky. Asany. Akujóga (akupresúrne body stimulované prostredníctvom asánových pozícií). Pranayma. Záverečná relaxácia.

Podľa záujmu účastníkov sa môžeme venovať jednotlivým otázkam menej a či viac podrobne. Flexibilite sa medze nekladú! Približne každú hodinu si dáme menšiu prestávku.
Všetci ste srdečne vítaní!
Tešíme sa na Vás!

Teória funkčných orgánov v brušnej dutine, ich vzájomné prepojenie a súvis

Venovať sa budeme nie len ásanam ale i dychovým cvičeniam (pranayame)

Povieme si niečo o “toxických” emóciách a o ich vplyve na naše zdravie.

Naučíme sa, ako sa stravovať pre blaho jednotlivých orgánov – každému sa budeme venovať zvlášť a s láskou:)

Budeme pracovať s utíšením mysle  a použíjeme aj silu nášho hlasu

Budeme pracovať s Mudrami (špecifické polohy rúk  a prstov pre priaznivé ovplyvnenie toku energie v tele)

Relaxácia a vizualizačné techniky

Čas

(Sobota) 9:00 - 14:00

Miesto

štúdio Pilates4u

Na Sihoti 562/4

X