november, 2017

19novVšetky dni02decZážitkový pobyt na magickom ostrove Svätý Vincent - 19. november - 2. december 2017!

Podrobnosti o udalosti

 

Tu sa dozviete viac!

Spoj sa so svojim vnútrom prostredníctvom sily prírodných živlov a prastarých techník jógovej terapie!

 

  19. november – 2. december 2017

 

Predstavujete si ideálnu dovolenku na panenskej divokej pláži s rannou hodinou jogy, poobednou relaxáciou pod kokosovými palmami a s podvečerným kúpeľom v rozohriatom karibskom mori, počas ktorého sa môžete nadchýňať pohľadom na slnko zapadajúce za majestátnu sopku? Ak je Vašou odpoveďou áno, potom je naša ponuka práve pre Vás!  Richmond Vale Hiking and Nature Centre (RVHNC) na magickom ostrove Svätého Vincenta pre Vás pripravil dovolenku, na ktorej zregenerujete svoje telesné, duševné i duchovné sily, naučíte sa ako pracovať so svojim telom a mysľou a ako využívať silu prírody k nastoleniu rovnováhy mysle, tela a duše.

 

Pre priblíženie polohy ostrova nahliadnite do mapy TU!

Video predstavujúce krásy magického ostrova Svätý Vincent si môžete pozrieť TU!

Okrem pravidelných hodín jogy (ktoré zameriame predovšetkým na terapeutické účinky tejto prastarej metódy), budeme pracovať i s piatimy hlavnými prírodnými elementami a prostredníctvom nich si osvojíme  triky naturopatie, ktoré nám pomôžu k prepájaniu sa so svojim vnútrom, k obnoveniu síl, k prebudeniu nášho skrytého potenciálu. Počas pobytu sa naučíme ako cvičením ásan, praxou vedomého dýchania, relaxačnými technikami, meditáci

ou a silou prírody môžeme liečiť rôzne zdravotné (fyzické či psychické) problémy a nezrovnalosti.

 

 

Fotogalériu z posledného zážitkového pobytu si môžete pozrieť vo fotogalérii v sekcii St. Vincent workshop!

 

 

Richmond Vale Turistické a Prírodné Centrum (Richmond Vale Hiking and Nature Centre ) je situované na pobreží krásnej Richmond Vale pláže, divokej pláže Svätého Vincenta a Grenadín, na mieste ďaleko od ruchu civilizácie, na mieste kde končia všetky cesty, na mieste, ktoré je ako stvorené na únik pred ruchom civilizácie. Naše centrum leží 5min. chôdze od pláže a na úpätí sopky “La Soufriere”. Na sever od centra tečie rieka Wallibou a v okolí sa nachádzajú tri vodopády a horúci prameň. V našom centre ponúkame jednoduché, ale pohodlné a príjemné ubytovanie.

Údolie Richmond sa nachádza na severozápade ostrova (severný Leeward), hodinu a pol jazdy autom od hlavného mesta Kingstown. V údolí Richmondu trvalo žije len málo ľudí, skôr tu je možné stretnúť farmárov z malých banánových, ananásových a iných rodinných fariem.
Richmond Vale je rozdelený na prírodné, turistické centrum a na akadémiu (Richmond Vale Academykde sú školení dobrovoľníci pre prácu na rozvojových projektoch na Svätom Vincente a v Strednej a Latinskej Amerike. Je to vzdelávacia inštitúcia so zámerom školiť a vzdelávať aktivistov zo všetkých kútov sveta, ktorí sa vydajú na boj proti globálnemu otepľovaniu a chudobe tam, kde je to najpotrebnejšie! Svojim pobytom tak podporíte tento dobrovoľnícky program! Všetci hostia sú vítaní zúčastniť sa akcií a programov našich dobrovoľníkov! Počas nášho zážitkového pobytu budeme mať jedinečnú šancu stretnúť ľudí z celého sveta s rôznych kultúrnych reálií, budeme mať možnosť zoznamovať sa s novými konceptami a pohľadmi na svet, naučíme sa veľa o trvalej udržateľnosti a ekologickom fungovaní a omnoho viac! Samozrejme každý toľko, koľko sa mu páči a koľko má chuť. čas môže byť využitý i inak – napríklad ležaním na pláži:)

Video prezentácie z menších i väčších projektov RVA si môžete pozrieť na youtube kanály!

Video-prehliadku Richmond Vale Academy a okolia si môžete pozrieť TU!

Do údolia Richmond ľudia prichádzajú relaxovať, naberať nové sily a oddýchnuť si od každodenej rutiny. Príďte aj vy a zažite odvrátenú panenskú tvár Karibiku v kombinácii so zážitkovým seminárom jógovej terapie a naturopatie lektorky Petry Sary Pavitry Pavlacovej.

 

Lektor: Petra Sara Pavitra Pavlacová

Pôvodom Slovenka, Petra Sara Pavitra Pavlacova sa venuje joge už niekoľko rokov. Po skončení postgraduálneho štúdia v odbore Ľudské vedomie a jógová a alternatívna terapia na Dev Sanskriti Viswadyalaya Universite v Indii vedie semináre, workshopy a osobné konzulácie na poli jógovej terapie, naturopatie, akupresúry a iných alternatívnych terapií. V minulosti pracovala na rôznych projektoch v rozvojových krajinách a v rokoch 2005-2006 stála pri zrode projektu Richmond Vale Academy, kde žila a pracovala do roku 2008.
Jej výuka jogy je založená na kombinácii radža jógy, bhakti jógy, karma jógy, mantra jógy, tantra jógy a hatha jógy so špecifickým zameraním sa na terapeutické aspekty jednotlivých prvkov (ásan, pranayam, shatkarmas, meditačných a relaxačných techník, dietologie a práce s energetickým systémom človeka). Práca so živlami a intenzívny pobyt v tesnom spojení s Matkou Zemou, tanec, hudba, spev, zdieľaný dialóg…..to všetko sú metódy, ktoré používa k prinavráteniu do stavu rovnováhy a vnútorného pokoja.
Nenáročná jógová prax, ale i komunikácia s prírodou a pobyt v jej bezprostrednej blízkosti, návrat ku koreňom a splynutie so Všehomírom, to všetko nás čaká na prelome mája a júna na Svätom Vincente! A hlavne veľa voľného času, pohody, slnka a omnoho viac!
Počas voľných dní Vám ponúkame servis nášho skúseného horského vodcu Franklyna, s ktorým môžete vystúpiť na sopku alebo sa vybrať k vodopádom a či na trek do tropickej džungle (nie je súčasťou balíka kurzu). Aj takto môže vyzerať výlet na sopku La Soufrier:) Alebo môžete využiť novú ponuku RVHC a to potápanie! Dokonca je tu možnosť vydať sa na podmorský výlet s pohľadmi, ktoré naozaj stoja za to!

Video o skúsenostiach čerstvých potápačov na RVA si môžete pozrieť TU!

Pre viac info o Richmond Vale Nature and Hiking Centre – Klikni Sem

Cena na osobu

2250 EUR 

Pre záväznú registráciu je potrebné uhradiť depozit vo výške ceny letenky – 1200 eur a plnú sumu najneskôr 60 dní pre odletom na pobyt (z dôvodu nákupu leteniek). Pred nákupom letenky je (teda 60 dní pred odletom) storno poplatok 30% zo zálohy. Po nákupe letenky sa storno podmienky rovnajú stornu už zakúpenej letenky.

V Cene Je Zahrnuté:

°Letecká doprava na a zo Svätého  Vincentu a Grenadín

°Ubytovanie (14 nocí na Richmond Vale Hiking and Nature Centre) Pre viac info – Klikni Sem

°Plná penzia (vegetariánske alebo konvenčné raňajky, obedy a večere v každý deň programu – strava je prevažne v bio-kvalite z miestnych zdrojov pestovaná priamo v záhradách Richmond Vale Academy; v rámci plnej penzie máme prístup do záhrad a tropických ovocných sadov:)

°Rozšírený program Petry Sary Pavitri – jogová terapia vrátane jogy denne (jógovej terapie), naturopatie a asistenčných služieb typu „delegát“ (sprevádzanie, preklady, asistencia pri všetkých aktivitách…)

°Spoločenské programy, přednášky, dokumentárne večery a prezentácie Richmond Vale Academy

°Čaj, káva, ovocie v biokvalite zo záhrad RVA

°Jeden večerný rituál

°Jedna voľná lekcia práce s koňmi vedená expertkou – riaditeľkou RVA Stinou Herberg

 

V Cene Nie Je Zahrnutá:

°Doprava z letiska na RVHNC

°Vreckové a iné osobné výdaje vrátane suvenírov, masáží (v našom centre k dispozícií)

°Výlety a exkurzie

°Zdravotné a cestovné poistenie

Páry môžu uplatniť zľavu na lektorskom poplatku vo výške 10%!!!!

 

Zlatka A Jej Skúsenosti

Až teraz keď som už doma tak mi vlastne dochádza kde som to bola 🙂 bolo to neuveriteľné, skvelé… som plná dojmov a zážitkov, ďakujem Ti Sára, že som prostredníctvom Teba mohla spoznať niečo o čom sa mi donedávna ani nesnívalo… výstup na sopku, kde som skoro dušu vyplula 🙂 ale stálo to za to, veď kto sa len tak môže poprechádzať po okraji krátera a nechať sa pohládzať živlom vetra, to že ma skoro odfúklo malo tiež svoje čaro 🙂 výlet k vodopádom a nechať na seba padať vodu, do toho zasvieti slnko a zrazu sa kúpem vo vodopáde spolu s dúhou – nádhera, ale najviac na mňa zapôsobili cvičenia a meditácie na pláži pri západe slnka, obrazy a farby naskakovali skoro samé, vizualizáciu som použila minimálne a potom sa odovzdane položiť na more a nechať sa kolísať na vlnách…..a kopec ďalších vecí a zážitkov, ktoré vstrebávam postupne….srdečne Ti ďakujem ešte raz a želám krásne dni 🙂 s láskou Zlatka

Ľudia známy mi hovoria, že čo som sa vrátila pôsobím pokojne a vyrovnane, že vyzerám dobre a ja sama sa cítim neuveriteľne žensky práca so živlami padla na úrodnú pôdu, keď rozprávam o ostrove St. Vincent, tak som sa pristihla, že som mu dala prívlastok zelená perla Karibiku a mne to sedí, je to zelený a šťavnatý ostrov, divoké mangá chutia božsky a najlepšie na tom je, že som dokázala úplne vypnúť, vôbec nič som neriešila a žila som tam prítomným okamihom a práve preto sa teraz cítim tak skvele 🙂 pevne verím, že mi tento stav vydrží čo najdlšie…..

Belka A Jej Skúsenosti

Zdieľanie zo srdca úprimné…

17.- teho januára 2013 sa mi dostal k dispozícii meil s ponukou zážitkového pobytu na ostrove St. Vincent……

Velakrát som mala možnosť riešiť dovolenkový pobyt a velakrát som ho nedoriešila….výsledok: 10 rokov som okrem predlženého víkendu – Wellnes pobytu v Piešťanoch a párdňovej návštevy mojej rodiny v srdci Slovenska na Liptove : nikde nebola.
Úvod, jadro aj záver som prečítala so zatajeným dychom………podpísaná na konci textu , lektor: Petra Sara Pavlacová. Garant pilotného projektu, vtedy pre mňa neznáma bytosť….

A stalo sa: za pár minút som bola rozhodnutá….neriešila som dialku, neriešila som finančné prostriedky, neriešila som ani to, kde to presne je….objal „ ma obsah ….až potom som si otvorila tú nádheru – ostrov v reálnych farbách a stránku Richmond Vale centra….otom stretnutie s kamarátkou Zlatkou, ktorá tiež zdieľala nadšenie so mnou a pri káve v jeden velmi zasnežený večer sme sa dohodli že do toho ideme…že TAM ideme…

A potom už len zrazu pár dní pred odletom neskutočný pocit, že to asi ani nie je pravda, že sa to blíži….jedno viem isto, odchádzala som od blízkych s pocitom vysporiadania a lásky, s pocitom , že všetko bude tak ako má byť a že táto cesta má pre mňa velmi velký význam….cítila som to v hlbke svojho srdca.

Potrebovala som novú energiu, nové potvrdenie vlastnej bytosti, nájdenie vnútorného zdravého dieťaťa v sebe-radosť zo života , vitalitu, zmenu životosprávy – nie unaveného, nie chorľavého , nie smutného človiečika, ktorý tak často vykúkal a tešil sa z hojnosti podmienok jeho rastu“…Proste očakávala som z á z r a k …A stalo sa. Skoro ako „ a bolo svetlo“

Svetlo v mojej duši, reset v mojej hlave a obrovský cit a naplnenie v mojom srdci…otvorenie sa Vesmíru, Zemi, láske…ľuďom .
Nechcem rozprávať o programe, ktorý bol úžasný a naplňal nás nezabudnutelnými zážitkami, nie o cvičení , ktoré bolo profesionálne, nie o strave , ktorá bola vegetariánska a famozna, nie o ubytovaní, ktoré bolo jednoduché, ale životný priestor bol velký.

Chcem sa zmieniť o prírode – vzdať jej hold, O  ľuďoch, dobrovolníkoch, domorodcoch a našincoch“ ktorým taktiež zo srdca ďakujem za tú veľkú ľudskosť a človečenstvo. O trpezlivosti, prispôsobení, pochopení a tolerancii. Keď 11 ľudí zdieľa spoločne rôzne situácie, dramatické, vtipné, radostné, alebo aj nevyhovujúce- je to vždy a stále o pokore – jednoduchej a ludskej trpezlivosti, nadhľade, humore i  spolupatričnosti. Títo ľudia boli všetci malým zázrakom v jednom nádhernom bytostne čarovnom prostredí…aj keď každý z nás žije iný život, má svoje priority, svoje názory a svoje ľudské slabosti aj starosti prežili sme spoločne skutočne silné chvíle…chvíle , ktoré každého z nás ovplyvnia na celý život – chcem tomu veriť…lebo aj ked sme riešili svoje ľudské pochybnosti o tom čo ako má byť a čo ako nie, vždy sme nakoniec pochopili cez rôzne skúšky, či odmeny- že VŠETKO JE PRESNE TAK AKO MÁ BYŤ.

A to, že sme sa vyskladali práve títo 11 úžasní ľudia , ktorí spoločne vydržali dva týždne bez konfliktov a problémov , skúšaní rôznymi životnými situáciami je malý zázrak.

Ďakujem všetkým, ktorí nás na našej „ceste“ sprevádzali..

Sári, Tebe za Tvoje otvorené srdce a ľudskosť, výuku , a zdieľania s hlbkou a čistotou úmyslu, za projekt, ktorý pohladil naše duše, za zviditelnenie a možnosť existovať ten čas v Richmond Vale centre s jeho úžasnými ľuďmi, ktorí nás neskutočne krásne prijali na chvílu do svojho života – a Vám všetkým/odpustte ale nebudem písať mená, lebo poradie vymenovania je vždy nespravodlivé, lebo Vás mám každého v srdci rovnako/ za to , že ste a boli ste to práve Vy, s ktorými som svoj sen mohla snívať….

S láskou Viera, alebo aj Bella.

Pre registráciu použite nasledovný formulár, ktorý nájdete TU!

 

Pre bližšie informácie a odpovede na akékoľvek otázky ma prosím bez váhania kontaktujte.

 

www.richmondvalehiking.com
www.richmondvale.org
https://www.facebook.com/Richmond.Vale.Hiking.Center?ref=ts&fref=ts
www.pavitrayogatherapy.com

Čas

November 19 (Nedeľa) - December 2 (Sobota)

Miesto

Richmond Vale Nature and Hiking Centre

Saint Vincent and Grenadines

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

X